Co: Potężny budynek, pełen intensywnie pracujących kondensatorów, chronionych przez nieskończoną ilość bezpieczników SIBA. Gdzie: Centrum Rozwoju FRZ w Dreźnie-Rossendorf, a konkretniej: największy na świecie zespół kondensatorów. Jest w stanie kumulować energię po mniejszych kosztach, a w razie potrzeby wysyłać ogromne impulsy energi, pochłaniane przez generatory pulsacyjnych pól mangentycznych, potrzebnych do badań.
Jednen z celów tych badań to niezwykle precyzyjne pomiary zagęszczenia elektronów w półprzewodnikach. Inny to dokłanda charakterystyka ich optoelektronicznych właściwości. Spinelektronika to kolejna intensywnie rozwijających się dziedzina badań. Spinelektronika opiera się na nowatorskim podejściu do magnetycznego momentu dipolowego elektronu. Wykorzystuje się go, na równi z ładunkiem, do prezentacji i przetwarzania informacji. Badacze mają nadzieję, że spinelektronika umożliwi skonstruowanie urządzeń przełączanych spinem elektronów - a dzieki temu o wiele szybszych. Dyrektor instytutu Prof. Joachim Wosnitza wierzy, że "Dzięki kluczowym badaniom prowadzonym z Dreźnie, branża mikroelektroniczna będzie w stanie produkować w przyszłości komponenty z jeszcze szybszymi niż dziś procesorami i większą gęstością zapisu".
Kompleks w Dreźnie został zbudowany przez konsorcjum Rheinmetall, pochodzące z Drezna. By chronić instalacje laboratoryjne centrum badawczego, Rheinmetall zdecydował się na najbezpieczniejszą z możliwych opcji: montaż najwyższej klasy wysokonapięciowych bezpieczników SIBA. Prawie 500 takich bezpieczników dba, by kondensatory znajdowały sie w dobrych rękach.